zpět na Cembalo

Ondřej Kryštof Bernovský

Ondřej Kryštof Bernovský

Jeho prvními nástroji byly zobcová flétna a klavír. S hrou na cembalo se seznámil pod vedením Ilijany Nikolové. Hru na varhany studoval u Michelle Hradecké a Pavla Černého, specializuje se na hudbu starších stylových období. Pravidelně se účastní mnoha interpretačních kurzů a workshopů s významnými umělci, jako jsou Skip Sempé, Christophe Rousset, Elisabeth Joyé, Christoph Bossert, Barbara Maria Willi, Ton Koopman, Lukáš Vendl, Marieke Spaans, Alena Hönigová. Působil jako liturgický varhaník tří pražských chrámů, v této činnosti pokračuje v Utrechtu ve farnosti sv. Antonína a kostele Svaté Trojice anglikánské církve.

V roce 2014 se zúčastnil natáčení vánočního koncertu pro ČT jako člen Ensemble 18+.

Kromě klávesových nástrojů se věnuvuje také ansámblovému zpěvu, pravidelně se účastní worksopů středověké a renesanční polyfonie pod odborným vedením Rebeccy Stewart. Působil jako sbormistr pěveckého sboru Vokálklub SONS tvořeného nevidomými. Jako pohotový korepetitor spolupracoval mj. s ansámblem zobcových fléten Vivat flauto.

Vlastní kopii vlámského jednomanuálového cembala podle originálu Joannese Ruckerse (Antverpy, 1627), kterou mu postavila cembalová dílna Jan Bečička & Stanislav Hüttl & Petr Šefl. V rámci svého diplomního výzkumu studuje komorní díla skladatele českého klasicismu Františka Xaver Duška, která také připravuje k vydání Českým rozhlasem.

zpět na Cembalo