zpět na Klavír

MgA. Ondřej Hubáček

MgA. Ondřej Hubáček

Ondřej Hubáček (* 25. 6. 1980 Zlín), český pianista a pedagog, absolvent Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž (2000); JAMU v Brně (2005), současně University of Leeds; laureát mezinárodních interpretačních soutěží: Beethovenův Hradec (Česko, 1999); International Forum in Vicenza (Itálie, 2000); Art and Education in the 21. Century (Dánsko, 2001); Giovani Talenti, San Bartolomeo al Mare (Itálie, 2005). V témže roce mu společnost YAMAHA přiznala stipendium a 2006 byl zařazen na Prémiovou listinu mladých umělců Českého hudebního fondu.

Prošel řadou mistrovských interpretačních kurzů v mnoha zemích Evropy.

Koncertuje v Česku i zahraničí, natáčí pro Český a Slovenský rozhlas, jako vyhledávaný komorní spoluhráč působí s předními českými hudebníky. Pravidelně také koncertuje spolu se svou manželkou Katarínou Hubáčkovou v souboru Ignis Piano Duo.

S oblibou vytváří virtuosní transkripce skladeb světového repertoáru a to pro nejrůznější nástrojová obsazení. Dostává tak na koncertní pódia skvosty hudby orchestrální, komorní, sólové, komponované primárně pro jiné hudební nástroje či zpěv.

Od roku 2004 působí na Konzervatoři P. J. Vejvanovského Kroměříž. Jeho studenti jsou vítězové mezinárodních klavírních soutěží. Ondřej Hubáček je také držitelem několika ocenění za pedagogickou činnost. Coby nejúspěšnější pedagog obdržel cenu Carl Czerny na 12th European Grand Prize of Music Mendelssohn Cup (Itálie, 2012). Je zván do porot mezinárodních soutěží. Od roku 2008 organizuje pro svou klavírní třídu tuzemské i zahraniční stáže např. Norsko (Bergen), Itálie (Bari, Lecce), Kypr (Larnaca).

Od roku 2010 je lektorem na Mezinárodních interpretačních kurzech v Zábřehu.

V roce 2009 založil komorní orchestr Camerata Cremsiriensis, ve kterém se jako sólisté uplatňují také jeho žáci.

zpět na Klavír