zpět na Zpěv

MgA. Hana Medková, Ph.D.

MgA. Hana Medková, Ph.D.

Absolvovala konzervatoř v Pardubicích a dále pokračovala ve studiu koncertního a operního zpěvu na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Své pěvecké umění dále zdokonalovala pod vedením M. Fidlerové-Sopirové, Nancy Henninger a Antonia Carangela. Účastnila se mistrovských kurzů u Andreje Kucharského, Evgenije Nesterenka, Gabriely Beňačkové a dalších. Je laureátkou domácích i mezinárodních pěveckých soutěží (soutěž Konzervatoří České republiky 1995 – 3. cena, Mezinárodní pěvecká soutěž A. Dvořáka v Karlových Varech 1996 – Čestné uznání a cena Jarmily Novotné, Mezinárodní pěvecká soutěž M. Schneidera-Trnavského v Trnavě 2002 – 3. cenu a stipendium na mistrovské kurzy Alaina Nonata a Franze Wolfkampa).

Po studiích hostovala ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, Státní opeře Praha a v Moravském divadle Olomouc. Aktivně se věnuje koncertní činnosti, účinkuje na řadě koncertů a festivalů doma i v zahraničí, spolupracuje s orchestry Slovenská filharmonie, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Hradec Králové, Wroclawska Orkiestra Kameralna Leopoldinum, Solamente naturali a další., s domácími i zahraničními dirigenty (V. Kiradiev, J. Glower, S. Bevier, O. Kukal, K. Kevický, S. Dinyés a další.). Její doménou je zejména komorní hudba a její repertoár zahrnuje duchovní, písňovou i operní tvorbu od baroka po současnost.

Pedagogicky působí na Konzervatoři v Pardubicích, kde je zároveň vedoucí pěveckého oddělení. V roce 2019 získala doktorát na Fakultě umění Univerzity Ostrava.

zpět na Zpěv