Lektoři - zpěv

Maestro Antonio Carangelo - tenor

Maestro Antonio Carangelo - tenor

Antonio Carangelo studoval zpěv na konzervatoři v Ženevě a na Hudební akademii v Osimu. Mnoho let působil ve velkých operních domech po celém světě. Ve Vídni založil soukromou Carangelo Belcanto Academy, jeho žáci jsou sólisty Státní opery ve Vídni, milánské La Scaly, londýnské Covent Garden, Teatro Colón v Buenos Aires a dalších.

více
MgA. Hana Medková, Ph.D.

MgA. Hana Medková, Ph.D.

MgA. Hana Medková, Ph.D. absolvovala konzervatoř v Pardubicích a dále pokračovala ve studiu koncertního a operního zpěvu na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Své pěvecké umění dále zdokonalovala pod vedením M. Fidlerové-Sopirové, Nancy Henninger a Antonia Carangela. Její doménou je zejména komorní hudba a její repertoár zahrnuje duchovní, písňovou i operní tvorbu od baroka po současnost. Pedagogicky působí na Konzervatoři v Pardubicích, kde je zároveň vedoucí pěveckého oddělení. V roce 2019 získala doktorát na Fakultě umění Univerzity Ostrava.

více
Jarmila Chaloupková

Jarmila Chaloupková

Jarmila Chaloupková je absolventkou zpěvu na Akademii múzických umění v Praze a držitelkou 3. ceny z mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

Svou uměleckou dráhu zahájila koncertní činností. Spolupracovala s různými komorními ansámbly, pořádala pěvecké recitály s doprovodem varhan nebo cembala, např. s Českým strunným duem, Telemannovým kvartetem, se svými uměleckými partnery varhaníkem Josefem Popelkou, cembalistkou Ivanou Jandovou-Bažantovou a v posledních letech s anglickým loutnistou Brianem Wrightem.

více